google

    kominy, wkłady kominowe, systemy kominowe

    Kursy walut 15.09.2017
    1 USD
    3.5863
    -0.0121
    1 EUR
    4.2781
    -0.0056
    1 CHF
    3.7332
    0.0126
    1 GBP
    4.8521
    0.1017
    1 RUB
    0.0624
    0
    Newsletter
    Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
    Podaj imię i nazwisko:
    Twój adres email:
     
    Zobacz na mapie
    Chcę dodać:
    W zasięgu km

    • NAJWIĘKSZA BUDOWLANA IMPREZA W POLSCE - ORŁY BUDOWNICTWA 2007 rozdane !

     

    23 listopada 2007 r. w hotelu Gromada w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala I edycji konkursu "Orły Polskiego Budownictwa".

     

    Kulminacyjnym jej punktem była prezentacja firm nominowanych oraz ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a przede wszystkim wręczenie statuetek dla pierwszych trzech miejsc „Orłów Budownictwa”, jak również wyróżnień dla pozostałych uczestników.

    Wszystkie nominowane firmy do tegorocznej edycji, zobowiązane były spełnić wymagania zawarte w regulaminie Konkursu, jak również szczegółowo wypełnić ankietę konkursową.

    Główne kryteria oceny

     

    1. Działania firmy w realiach wolnego rynku Unii Europejskiej, takie jak: wdrożenie systemów jakości, szkolenia kadry zarządzającej i pracowników, inwestycje wspomagające konkurencyjność, innowacyjność.

    2. Dotychczasowe osiągnięcia takie jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku przedsiębiorców, przestrzeganie zasad etycznych w biznesie, referencje klientów, finansowanie celów społecznych oraz innego rodzaju osiągnięcia.

    3. Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.
    Konkurs jest adresowany do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników - przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.

    Firmy otrzymywały nominacje w kategoriach:

    1. Biura Architektoniczne, Projektowe i Geo

    dezyjne

    2. Budownictwo Kubaturowe

    3. Budownictwo Przemysłowe

    4. Dystrybucja Materiałów Budowlanych

    5. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

    6. Instalatorstwo i Elektrotechnika

    7. Producenci Materiałów Budowlanych

    8. Stolarka Budowlana

    9. Usługi dla Budownictwa

    10. Usługi Deweloperskie

    11. Zarządzanie Nieruchomościami

    Rejestracja Gości rozpoczęto o godz. 17.30. Część oficjalna – 18.00. Część bankietowa – 20.00

    Wielka Galę Polskiego Budownictwa poprowadzili Agata Młynarska i Zygmunt Chajzer. Część bankietową Krzysztof Krawczyk.

    Łącznie w I edycji wzięło udział ok. 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej.

    Wyniki Konkursu zostały połączone z ogłoszeniem werdyktu w II edycji „Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości”.

    Celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie, a następnie promocja tych gmin, które stwarzają dla przedsiębiorców i inwestorów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju.

    Gmin, które poprzez współpracę z firmami podejmują kroki w celu stwarzania nowych miejsc pracy, a przede wszystkim potrafią zadbać o istniejące podmioty gospodarcze.

    Konkurs pomoże w dalszym rozwoju i ułatwi promocję jak również pozyskiwanie nowych inwestorów. Konkurs wpłynie na integrację środowiska gospodarczego z samorządowym, co jest konieczne przy realizacji rozwoju społeczno - gospodarczego kraju.

    Konkurs jest adresowany do wszystkich gmin w Polsce, które są zainteresowane nawiązaniem kontaktów z inwestorami, pragną kreować pozytywny wizerunek władz samorządowych zachęcają do inwestowania wskazując nie tylko najlepsze tereny pod ich lokalizację, ale również poprzez doskonałą współpracę z przedsiębiorcami.

    Gminy otrzymały nominacje w kategoriach:

    1. Gmina Miejska

    2. Gmina Wiejska

    3. Gmina Miejsko-Wiejska

    Ocenie podlega dynamika rozwoju gminy w latach 2005-2006,oraz zaangażowanie samorządów w działania ułatwiające inwestowanie na ich terenie zarówno polskim jak i zagranicznym firmom , przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia i poprawy jakości życia mieszkańców.

    2. Ocenie podlegają:

    a) Działania przystosowujące gminę do warunków, obowiązujących w Unii Europejskiej, takich jak: wdrożenie systemów jakości, systemów informatycznych ,nawiązanie kontaktów międzynarodowych, przygotowanie kadry zarządzającej.

    b) Działania mające ułatwić inwestycje na terenie Gminy(ulgi, udogodnienia, rozbudowa infrastruktury)

    c) Dotychczasowe osiągnięcia uczestnika jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku samorządowym,

    d) Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.

    3. Każdy z członków kapituły będzie oceniał indywidualnie kandydata na arkuszach oceny według obowiązującej punktacji.

    4. Wszystkie dane zawarte w ankiecie podlegają weryfikacji, za prawidłowość danych zawartych w ankiecie odpowiada wójt, burmistrz, prezydent miasta .

    Członkowie Kapituły przyznawali punkty zgodnie z ustalonym kryterium oceny. Suma ocen członków Kapituły złożyła się na werdykt. Kapituła w poszczególnych Kategoriach przyznała następującą kolejność miejsc oraz wyróżnienia:

    Biura Architektoniczne, Projektowe i Geodezyjne

    1 miejsce ZIELONA ARCHITEKTURA  Anna i Marek Wypychowscy Sp.J.

    2 miejsce PROCHEM S.A.

    3 miejsce „LEVEL” PRZEDSIĘBIORSTWO GEODEZYJNO-PROJEKTOWE Spółka z o.o.

    Wyróżnienia:

    1 “DETAN” Sp. z o.o.

    Budownictwo Kubaturowe

    1 miejsce WARBUD S.A.

    2 miejsce „TRASKO INWEST” Sp. z o.o.

    3 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE „DORBUD” S.A.

    Wyróżnienia:

    1 „WINNICKI”

    2 KORPORACJA BUDOWLANA KOPAHAUS S.A.

    3 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ROMAX-BUD” Andrzej Wierzbowski  Spółka Jawna

    4 GRANBUD Sp. z o.o.

    5 „LIPCZYŃSKI” Spółka z o.o.

    6 AQUILA PARK Sp. z o.o. 

    Dyplom Uczestnika:

    1 P.P.H.U. BuDrev Wrzeszcz Zdzisław

    Budownictwo Przemysłowe

    1 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna

    2 miejsce „RO.-SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno -Handlowo-Usługowe Roman Jan Saczywko

    3 miejsce „SKALSKI” Sp. z o.o.

    Wyróżnienia:

    1 CONRAD Sp. z o.o.

    Dystrybucja Materiałów Budowlanych

    1 miejsce GRUPA POLSKIE SKŁADY BUDOWLANE S.A.

    2 miejsce  THERMOSTAHL POLAND Sp. z o.o. 

    3 miejsce  A.R. Skład Sławomir Rybarczyk

    Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

    1 miejsce  LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

    2 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna

    3 miejsce ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

    Wyróżnienia:

    1. FIRMA  „GOTOWSKI” BUDOWNICTWO KOMUNIKACYJNE I PRZEMYSŁOWE SP. Z O.O.

    2. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o.

    3. DSA Drogowe Systemy Automatyki Sp. z o.o. 

    4. Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych „WODBUD” Tadeusz i Paweł Ryczkowscy Spółka Jawna

    Instalatorstwo i Elektrotechnika

    1 miejsce  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO- HANDLOWE „ELSTAN”

    2 miejsce  ELEKTROMONTAŻ KRAKÓW S.A.

    3 miejsce  „RO.SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno-Handlowo-Usługowe  Roman Jan Saczywko

    Dyplom Uczestnika:

    1 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ ELPRO” ROGULSCY S.J.

    Producenci Materiałów Budowlanych

    1. miejsce POLBRUK S.A.

    2. miejsce HURTOWNIA Materiałów Budowlanych „BUDMAT” Bogdan Więcek

    3. miejsce  DABLEX Sp. z o.o.

    Wyróżnienia:

    1 Punto Pruszyński Sp. z o.o.

    2 „MAKRO-PLAST” Maria Sulewska

    3 „MAGBUD” Sp. z o.o.

    4 ŁUŻYCKA KOPALNIA BAZALTU „KSIĘGINKI” Spółka Akcyjna w LUBANIU

    5 CERAMIKA „PRZYBORSK” Sp. z o.o.

    6 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „ERGOBUD” Sp. z o.o.

    7 “Sjenit” spółka akcyjna

    8 „MARPOLD” Marek Cichocki

    Stolarka Budowlana

    1  miejsce ALUPROF Spółka akcyjna

    2  miejsce VETREX Sp. z o.o.

    3  miejsce DECEUNINCK NV SPÓŁKA AKCYJNA ODZIAŁ W  POLSCE

    Wyróżnienia:

    1 INTERDREX Spółka z o.o.

    2 Fabryka Okien DAKO Sp. z o.o.

    3 Anmark B. Kryńska i Wspólnicy Sp. J.

    4 Technika Okienna Spółka Akcyjna

    5 NORMA 2000 Dariusz Kandziora

    Usługi Deweloperskie

    1 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE JAZ-BUD Sp. z o.o.

    2 miejsce Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.

    3 miejsce PIRELLI PEKAO REAL ESTATE Sp. z o.o.
     

    Wyróżnienia:

    1 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ARBET” Sp. z o.o.

    2 DZ-77 Zbigniew Dłużewski

    3 Ronson Development Group Sp. z o.o.

    4 NOVO MAAR Sp. z o.o.

    5 PBM “Tusk Development” Sp. z o.o.

    Usługi dla Budownictwa

    1  miejsce AKME Spółka z o.o. Zdzisław Wiśniewski

    2 miejsce ZAKŁAD PROJEKTOWO BUDOWLANY PROJEKTOBUD Kępno Andrzej Połomski

    3 miejsce Żuraw Grohmann Sp. z o.o.

    Wyróżnienia:

    1 VB Leasing Polska S.A.

    2 „ZACHAREWICZ INVESTMENT” NIERUCHOMOŚCI

    3 SFW WARWAS

    4 ATHENASOFT Sp. z o.o. 

    Zarządzanie Nieruchomościami

    1 miejsce Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku

    2 miejsce SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „SŁUŻEW NAD DOLINKĄ”

    3 miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „GÓRCZEWSKA”

    Wyróżnienia:

    1. „ZARZĄDCA” Sp. z o.o.

    Laureaci II edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2007”

    Gmina Miejska

     

    1 miejsce  Gmina Miasta Gdyni

    2 miejsce  Gmina Ostrowiec Św.

    3 miejsce  Gmina Miasto Rzeszów

    Wyróżnienia:

    1 Miasto Zabrze

    2 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski

    Gmina Miejsko-Wiejska

    1 miejsce Urząd Miasta Trzebini

    2 miejsce Gmina i Miasto Drzewica

    3 miejsce Gmina Słubice

    Wyróżnienia:

    1 Gmina Pułtusk

    2 Urząd Gminy Święta Katarzyna

    3 Gmina Grodzisk Mazowiecki

    Gmina Wiejska

     

    1 miejsce Urząd Gminy Lesznowola

    2 miejsce Gmina Kunice

    3 miejsce Gmina Postomino

    Wyróżnienia:

    1 Gmina Ostróda

    Organizatorami Konkursów jest Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, członek Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firma Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

    Uwieńczeniem obu przedsięwzięć jest wydanie Księgi „Polskiego Budownictwa i Ofert Inwestycyjnych”, która przedstawia prezentację wszystkich nagrodzonych Samorządów - które zainteresowane są swoją promocją na terenie całej Unii Europejskiej; przedstawienie możliwości inwestycyjnych gmin, oraz ich ofert skierowanych do inwestorów; oraz firm budowlanych - które wyróżniają się jakością wykonywanej pracy oraz terminowością, dążą do poprawy jakości swoich usług tworzą nowoczesne i bezpieczne budownictwo. Rozpowszechniana będzie wśród:

    - administracji rządowej i samorządowej

    - europejskich przedsiębiorstw za pośrednictwem O.P.C.E.

    - inwestorów zagranicznych

    - wiodących firm polskich, ich kontrahentów i kooperatorów

    - firm nominowanych oraz ich kluczowych klientów

    - oraz na ważnych imprezach wystawienniczo-handlowych

    Organizator dziękuję wszystkim Patronom Medialnym za udział i wkład w promocję przedsięwzięć i zaprasza do współpracy nad kolejnymi edycjami.

     

    Wszelkich informacji udziela:

    Biuro Konkursu Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

    Ul. Popas 7, 02-196 Warszawa
    tel.  /022/ 609 18 10, fax. /022/ 609 18 20


    www.orlybudownictwa.pl
    www.samorzady.org.pl
    www.europaconsulting.org.pl

    Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
    wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.