Artykuł Dodaj artykuł

NAJWIĘKSZA BUDOWLANA IMPREZA W POLSCE - ORŁY BUDOWNICTWA 2007 rozdane !

10-12-2007, 01:00

 

orly1.30.11.07.jpg
orly2.30.11.07..jpg
orly3.30.11.07.jpg
orly4.30.11.07.jpg
orly5.30.11.07.jpg
orly6.30.11.07.jpg

23 listopada 2007 r. w hotelu Gromada w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala I edycji konkursu "Orły Polskiego Budownictwa".

 

Kulminacyjnym jej punktem była prezentacja firm nominowanych oraz ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a przede wszystkim wręczenie statuetek dla pierwszych trzech miejsc „Orłów Budownictwa”, jak również wyróżnień dla pozostałych uczestników.

Wszystkie nominowane firmy do tegorocznej edycji, zobowiązane były spełnić wymagania zawarte w regulaminie Konkursu, jak również szczegółowo wypełnić ankietę konkursową.

Główne kryteria oceny

 

1. Działania firmy w realiach wolnego rynku Unii Europejskiej, takie jak: wdrożenie systemów jakości, szkolenia kadry zarządzającej i pracowników, inwestycje wspomagające konkurencyjność, innowacyjność.

2. Dotychczasowe osiągnięcia takie jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku przedsiębiorców, przestrzeganie zasad etycznych w biznesie, referencje klientów, finansowanie celów społecznych oraz innego rodzaju osiągnięcia.

3. Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.
Konkurs jest adresowany do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników - przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.

Firmy otrzymywały nominacje w kategoriach:

1. Biura Architektoniczne, Projektowe i Geo

dezyjne

2. Budownictwo Kubaturowe

3. Budownictwo Przemysłowe

4. Dystrybucja Materiałów Budowlanych

5. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

6. Instalatorstwo i Elektrotechnika

7. Producenci Materiałów Budowlanych

8. Stolarka Budowlana

9. Usługi dla Budownictwa

10. Usługi Deweloperskie

11. Zarządzanie Nieruchomościami

Rejestracja Gości rozpoczęto o godz. 17.30. Część oficjalna – 18.00. Część bankietowa – 20.00

Wielka Galę Polskiego Budownictwa poprowadzili Agata Młynarska i Zygmunt Chajzer. Część bankietową Krzysztof Krawczyk.

Łącznie w I edycji wzięło udział ok. 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej.

Wyniki Konkursu zostały połączone z ogłoszeniem werdyktu w II edycji „Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości”.

Celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie, a następnie promocja tych gmin, które stwarzają dla przedsiębiorców i inwestorów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju.

Gmin, które poprzez współpracę z firmami podejmują kroki w celu stwarzania nowych miejsc pracy, a przede wszystkim potrafią zadbać o istniejące podmioty gospodarcze.

Konkurs pomoże w dalszym rozwoju i ułatwi promocję jak również pozyskiwanie nowych inwestorów. Konkurs wpłynie na integrację środowiska gospodarczego z samorządowym, co jest konieczne przy realizacji rozwoju społeczno - gospodarczego kraju.

Konkurs jest adresowany do wszystkich gmin w Polsce, które są zainteresowane nawiązaniem kontaktów z inwestorami, pragną kreować pozytywny wizerunek władz samorządowych zachęcają do inwestowania wskazując nie tylko najlepsze tereny pod ich lokalizację, ale również poprzez doskonałą współpracę z przedsiębiorcami.

Gminy otrzymały nominacje w kategoriach:

1. Gmina Miejska

2. Gmina Wiejska

3. Gmina Miejsko-Wiejska

Ocenie podlega dynamika rozwoju gminy w latach 2005-2006,oraz zaangażowanie samorządów w działania ułatwiające inwestowanie na ich terenie zarówno polskim jak i zagranicznym firmom , przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia i poprawy jakości życia mieszkańców.

2. Ocenie podlegają:

a) Działania przystosowujące gminę do warunków, obowiązujących w Unii Europejskiej, takich jak: wdrożenie systemów jakości, systemów informatycznych ,nawiązanie kontaktów międzynarodowych, przygotowanie kadry zarządzającej.

b) Działania mające ułatwić inwestycje na terenie Gminy(ulgi, udogodnienia, rozbudowa infrastruktury)

c) Dotychczasowe osiągnięcia uczestnika jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku samorządowym,

d) Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.

3. Każdy z członków kapituły będzie oceniał indywidualnie kandydata na arkuszach oceny według obowiązującej punktacji.

4. Wszystkie dane zawarte w ankiecie podlegają weryfikacji, za prawidłowość danych zawartych w ankiecie odpowiada wójt, burmistrz, prezydent miasta .

Członkowie Kapituły przyznawali punkty zgodnie z ustalonym kryterium oceny. Suma ocen członków Kapituły złożyła się na werdykt. Kapituła w poszczególnych Kategoriach przyznała następującą kolejność miejsc oraz wyróżnienia:

Biura Architektoniczne, Projektowe i Geodezyjne

1 miejsce ZIELONA ARCHITEKTURA  Anna i Marek Wypychowscy Sp.J.

2 miejsce PROCHEM S.A.

3 miejsce „LEVEL” PRZEDSIĘBIORSTWO GEODEZYJNO-PROJEKTOWE Spółka z o.o.

Wyróżnienia:

1 “DETAN” Sp. z o.o.

Budownictwo Kubaturowe

1 miejsce WARBUD S.A.

2 miejsce „TRASKO INWEST” Sp. z o.o.

3 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE „DORBUD” S.A.

Wyróżnienia:

1 „WINNICKI”

2 KORPORACJA BUDOWLANA KOPAHAUS S.A.

3 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ROMAX-BUD” Andrzej Wierzbowski  Spółka Jawna

4 GRANBUD Sp. z o.o.

5 „LIPCZYŃSKI” Spółka z o.o.

6 AQUILA PARK Sp. z o.o. 

Dyplom Uczestnika:

1 P.P.H.U. BuDrev Wrzeszcz Zdzisław

Budownictwo Przemysłowe

1 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna

2 miejsce „RO.-SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno -Handlowo-Usługowe Roman Jan Saczywko

3 miejsce „SKALSKI” Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

1 CONRAD Sp. z o.o.

Dystrybucja Materiałów Budowlanych

1 miejsce GRUPA POLSKIE SKŁADY BUDOWLANE S.A.

2 miejsce  THERMOSTAHL POLAND Sp. z o.o. 

3 miejsce  A.R. Skład Sławomir Rybarczyk

Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa

1 miejsce  LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

2 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna

3 miejsce ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

1. FIRMA  „GOTOWSKI” BUDOWNICTWO KOMUNIKACYJNE I PRZEMYSŁOWE SP. Z O.O.

2. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o.

3. DSA Drogowe Systemy Automatyki Sp. z o.o. 

4. Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych „WODBUD” Tadeusz i Paweł Ryczkowscy Spółka Jawna

Instalatorstwo i Elektrotechnika

1 miejsce  PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO- HANDLOWE „ELSTAN”

2 miejsce  ELEKTROMONTAŻ KRAKÓW S.A.

3 miejsce  „RO.SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno-Handlowo-Usługowe  Roman Jan Saczywko

Dyplom Uczestnika:

1 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ ELPRO” ROGULSCY S.J.

Producenci Materiałów Budowlanych

1. miejsce POLBRUK S.A.

2. miejsce HURTOWNIA Materiałów Budowlanych „BUDMAT” Bogdan Więcek

3. miejsce  DABLEX Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

1 Punto Pruszyński Sp. z o.o.

2 „MAKRO-PLAST” Maria Sulewska

3 „MAGBUD” Sp. z o.o.

4 ŁUŻYCKA KOPALNIA BAZALTU „KSIĘGINKI” Spółka Akcyjna w LUBANIU

5 CERAMIKA „PRZYBORSK” Sp. z o.o.

6 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „ERGOBUD” Sp. z o.o.

7 “Sjenit” spółka akcyjna

8 „MARPOLD” Marek Cichocki

Stolarka Budowlana

1  miejsce ALUPROF Spółka akcyjna

2  miejsce VETREX Sp. z o.o.

3  miejsce DECEUNINCK NV SPÓŁKA AKCYJNA ODZIAŁ W  POLSCE

Wyróżnienia:

1 INTERDREX Spółka z o.o.

2 Fabryka Okien DAKO Sp. z o.o.

3 Anmark B. Kryńska i Wspólnicy Sp. J.

4 Technika Okienna Spółka Akcyjna

5 NORMA 2000 Dariusz Kandziora

Usługi Deweloperskie

1 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE JAZ-BUD Sp. z o.o.

2 miejsce Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.

3 miejsce PIRELLI PEKAO REAL ESTATE Sp. z o.o.
 

Wyróżnienia:

1 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ARBET” Sp. z o.o.

2 DZ-77 Zbigniew Dłużewski

3 Ronson Development Group Sp. z o.o.

4 NOVO MAAR Sp. z o.o.

5 PBM “Tusk Development” Sp. z o.o.

Usługi dla Budownictwa

1  miejsce AKME Spółka z o.o. Zdzisław Wiśniewski

2 miejsce ZAKŁAD PROJEKTOWO BUDOWLANY PROJEKTOBUD Kępno Andrzej Połomski

3 miejsce Żuraw Grohmann Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

1 VB Leasing Polska S.A.

2 „ZACHAREWICZ INVESTMENT” NIERUCHOMOŚCI

3 SFW WARWAS

4 ATHENASOFT Sp. z o.o. 

Zarządzanie Nieruchomościami

1 miejsce Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku

2 miejsce SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „SŁUŻEW NAD DOLINKĄ”

3 miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „GÓRCZEWSKA”

Wyróżnienia:

1. „ZARZĄDCA” Sp. z o.o.

Laureaci II edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2007”

Gmina Miejska

 

1 miejsce  Gmina Miasta Gdyni

2 miejsce  Gmina Ostrowiec Św.

3 miejsce  Gmina Miasto Rzeszów

Wyróżnienia:

1 Miasto Zabrze

2 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski

Gmina Miejsko-Wiejska

1 miejsce Urząd Miasta Trzebini

2 miejsce Gmina i Miasto Drzewica

3 miejsce Gmina Słubice

Wyróżnienia:

1 Gmina Pułtusk

2 Urząd Gminy Święta Katarzyna

3 Gmina Grodzisk Mazowiecki

Gmina Wiejska

 

1 miejsce Urząd Gminy Lesznowola

2 miejsce Gmina Kunice

3 miejsce Gmina Postomino

Wyróżnienia:

1 Gmina Ostróda

Organizatorami Konkursów jest Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, członek Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firma Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Uwieńczeniem obu przedsięwzięć jest wydanie Księgi „Polskiego Budownictwa i Ofert Inwestycyjnych”, która przedstawia prezentację wszystkich nagrodzonych Samorządów - które zainteresowane są swoją promocją na terenie całej Unii Europejskiej; przedstawienie możliwości inwestycyjnych gmin, oraz ich ofert skierowanych do inwestorów; oraz firm budowlanych - które wyróżniają się jakością wykonywanej pracy oraz terminowością, dążą do poprawy jakości swoich usług tworzą nowoczesne i bezpieczne budownictwo. Rozpowszechniana będzie wśród:

- administracji rządowej i samorządowej

- europejskich przedsiębiorstw za pośrednictwem O.P.C.E.

- inwestorów zagranicznych

- wiodących firm polskich, ich kontrahentów i kooperatorów

- firm nominowanych oraz ich kluczowych klientów

- oraz na ważnych imprezach wystawienniczo-handlowych

Organizator dziękuję wszystkim Patronom Medialnym za udział i wkład w promocję przedsięwzięć i zaprasza do współpracy nad kolejnymi edycjami.

 

Wszelkich informacji udziela:

Biuro Konkursu Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Ul. Popas 7, 02-196 Warszawa
tel.  /022/ 609 18 10, fax. /022/ 609 18 20


www.orlybudownictwa.pl
www.samorzady.org.pl
www.europaconsulting.org.pl

Podobne artykuły