10-12-2007, 00:00
23 listopada 2007 r. w hotelu Gromada w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala I edycji konkursu "Orły Polskiego Budownictwa".
Kulminacyjnym jej punktem była prezentacja firm nominowanych oraz ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a przede wszystkim wręczenie statuetek dla pierwszych trzech miejsc „Orłów Budownictwa”, jak również wyróżnień dla pozostałych uczestników.
Wszystkie nominowane firmy do tegorocznej edycji, zobowiązane były spełnić wymagania zawarte w regulaminie Konkursu, jak również szczegółowo wypełnić ankietę konkursową.
Główne kryteria oceny
1. Działania firmy w realiach wolnego rynku Unii Europejskiej, takie jak: wdrożenie systemów jakości, szkolenia kadry zarządzającej i pracowników, inwestycje wspomagające konkurencyjność, innowacyjność.
2. Dotychczasowe osiągnięcia takie jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku przedsiębiorców, przestrzeganie zasad etycznych w biznesie, referencje klientów, finansowanie celów społecznych oraz innego rodzaju osiągnięcia.
3. Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.
Konkurs jest adresowany do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników - przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.
Firmy otrzymywały nominacje w kategoriach:
1. Biura Architektoniczne, Projektowe i Geo
dezyjne
2. Budownictwo Kubaturowe
3. Budownictwo Przemysłowe
4. Dystrybucja Materiałów Budowlanych
5. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
6. Instalatorstwo i Elektrotechnika
7. Producenci Materiałów Budowlanych
8. Stolarka Budowlana
9. Usługi dla Budownictwa
10. Usługi Deweloperskie
11. Zarządzanie Nieruchomościami
Rejestracja Gości rozpoczęto o godz. 17.30. Część oficjalna – 18.00. Część bankietowa – 20.00
Wielka Galę Polskiego Budownictwa poprowadzili Agata Młynarska i Zygmunt Chajzer. Część bankietową Krzysztof Krawczyk.
Łącznie w I edycji wzięło udział ok. 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej.
Wyniki Konkursu zostały połączone z ogłoszeniem werdyktu w II edycji „Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości”.
Celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie, a następnie promocja tych gmin, które stwarzają dla przedsiębiorców i inwestorów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju.
Gmin, które poprzez współpracę z firmami podejmują kroki w celu stwarzania nowych miejsc pracy, a przede wszystkim potrafią zadbać o istniejące podmioty gospodarcze.
Konkurs pomoże w dalszym rozwoju i ułatwi promocję jak również pozyskiwanie nowych inwestorów. Konkurs wpłynie na integrację środowiska gospodarczego z samorządowym, co jest konieczne przy realizacji rozwoju społeczno - gospodarczego kraju.
Konkurs jest adresowany do wszystkich gmin w Polsce, które są zainteresowane nawiązaniem kontaktów z inwestorami, pragną kreować pozytywny wizerunek władz samorządowych zachęcają do inwestowania wskazując nie tylko najlepsze tereny pod ich lokalizację, ale również poprzez doskonałą współpracę z przedsiębiorcami.
Gminy otrzymały nominacje w kategoriach:
1. Gmina Miejska
2. Gmina Wiejska
3. Gmina Miejsko-Wiejska
Ocenie podlega dynamika rozwoju gminy w latach 2005-2006,oraz zaangażowanie samorządów w działania ułatwiające inwestowanie na ich terenie zarówno polskim jak i zagranicznym firmom , przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia i poprawy jakości życia mieszkańców.
2. Ocenie podlegają:
a) Działania przystosowujące gminę do warunków, obowiązujących w Unii Europejskiej, takich jak: wdrożenie systemów jakości, systemów informatycznych ,nawiązanie kontaktów międzynarodowych, przygotowanie kadry zarządzającej.
b) Działania mające ułatwić inwestycje na terenie Gminy(ulgi, udogodnienia, rozbudowa infrastruktury)
c) Dotychczasowe osiągnięcia uczestnika jak: otrzymane nagrody i wyróżnienia, aktywność w środowisku samorządowym,
d) Informacje znajdujące się w Ankiecie Konkursowej i załącznikach.
3. Każdy z członków kapituły będzie oceniał indywidualnie kandydata na arkuszach oceny według obowiązującej punktacji.
4. Wszystkie dane zawarte w ankiecie podlegają weryfikacji, za prawidłowość danych zawartych w ankiecie odpowiada wójt, burmistrz, prezydent miasta .
Członkowie Kapituły przyznawali punkty zgodnie z ustalonym kryterium oceny. Suma ocen członków Kapituły złożyła się na werdykt. Kapituła w poszczególnych Kategoriach przyznała następującą kolejność miejsc oraz wyróżnienia:
Biura Architektoniczne, Projektowe i Geodezyjne
1 miejsce ZIELONA ARCHITEKTURA Anna i Marek Wypychowscy Sp.J.
2 miejsce PROCHEM S.A.
3 miejsce „LEVEL” PRZEDSIĘBIORSTWO GEODEZYJNO-PROJEKTOWE Spółka z o.o.
Wyróżnienia:
1 “DETAN” Sp. z o.o.
Budownictwo Kubaturowe
1 miejsce WARBUD S.A.
2 miejsce „TRASKO INWEST” Sp. z o.o.
3 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE „DORBUD” S.A.
Wyróżnienia:
1 „WINNICKI”
2 KORPORACJA BUDOWLANA KOPAHAUS S.A.
3 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ROMAX-BUD” Andrzej Wierzbowski Spółka Jawna
4 GRANBUD Sp. z o.o.
5 „LIPCZYŃSKI” Spółka z o.o.
6 AQUILA PARK Sp. z o.o.
Dyplom Uczestnika:
1 P.P.H.U. BuDrev Wrzeszcz Zdzisław
Budownictwo Przemysłowe
1 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna
2 miejsce „RO.-SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno -Handlowo-Usługowe Roman Jan Saczywko
3 miejsce „SKALSKI” Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1 CONRAD Sp. z o.o.
Dystrybucja Materiałów Budowlanych
1 miejsce GRUPA POLSKIE SKŁADY BUDOWLANE S.A.
2 miejsce THERMOSTAHL POLAND Sp. z o.o.
3 miejsce A.R. Skład Sławomir Rybarczyk
Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
1 miejsce LOTOS Asfalt Sp. z o.o.
2 miejsce Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL-CHOJNICE Spółka Akcyjna
3 miejsce ORLEN Asfalt Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1. FIRMA „GOTOWSKI” BUDOWNICTWO KOMUNIKACYJNE I PRZEMYSŁOWE SP. Z O.O.
2. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o.
3. DSA Drogowe Systemy Automatyki Sp. z o.o.
4. Zakład Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych „WODBUD” Tadeusz i Paweł Ryczkowscy Spółka Jawna
Instalatorstwo i Elektrotechnika
1 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO- HANDLOWE „ELSTAN”
2 miejsce ELEKTROMONTAŻ KRAKÓW S.A.
3 miejsce „RO.SA.-BUD” PRZEDSIĘBIORSTWO Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Roman Jan Saczywko
Dyplom Uczestnika:
1 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ ELPRO” ROGULSCY S.J.
Producenci Materiałów Budowlanych
1. miejsce POLBRUK S.A.
2. miejsce HURTOWNIA Materiałów Budowlanych „BUDMAT” Bogdan Więcek
3. miejsce DABLEX Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1 Punto Pruszyński Sp. z o.o.
2 „MAKRO-PLAST” Maria Sulewska
3 „MAGBUD” Sp. z o.o.
4 ŁUŻYCKA KOPALNIA BAZALTU „KSIĘGINKI” Spółka Akcyjna w LUBANIU
5 CERAMIKA „PRZYBORSK” Sp. z o.o.
6 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „ERGOBUD” Sp. z o.o.
7 “Sjenit” spółka akcyjna
8 „MARPOLD” Marek Cichocki
Stolarka Budowlana
1 miejsce ALUPROF Spółka akcyjna
2 miejsce VETREX Sp. z o.o.
3 miejsce DECEUNINCK NV SPÓŁKA AKCYJNA ODZIAŁ W POLSCE
Wyróżnienia:
1 INTERDREX Spółka z o.o.
2 Fabryka Okien DAKO Sp. z o.o.
3 Anmark B. Kryńska i Wspólnicy Sp. J.
4 Technika Okienna Spółka Akcyjna
5 NORMA 2000 Dariusz Kandziora
Usługi Deweloperskie
1 miejsce PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE JAZ-BUD Sp. z o.o.
2 miejsce Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.
3 miejsce PIRELLI PEKAO REAL ESTATE Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „ARBET” Sp. z o.o.
2 DZ-77 Zbigniew Dłużewski
3 Ronson Development Group Sp. z o.o.
4 NOVO MAAR Sp. z o.o.
5 PBM “Tusk Development” Sp. z o.o.
Usługi dla Budownictwa
1 miejsce AKME Spółka z o.o. Zdzisław Wiśniewski
2 miejsce ZAKŁAD PROJEKTOWO BUDOWLANY PROJEKTOBUD Kępno Andrzej Połomski
3 miejsce Żuraw Grohmann Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
1 VB Leasing Polska S.A.
2 „ZACHAREWICZ INVESTMENT” NIERUCHOMOŚCI
3 SFW WARWAS
4 ATHENASOFT Sp. z o.o.
Zarządzanie Nieruchomościami
1 miejsce Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku
2 miejsce SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „SŁUŻEW NAD DOLINKĄ”
3 miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „GÓRCZEWSKA”
Wyróżnienia:
1. „ZARZĄDCA” Sp. z o.o.
Laureaci II edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2007”
Gmina Miejska
1 miejsce Gmina Miasta Gdyni
2 miejsce Gmina Ostrowiec Św.
3 miejsce Gmina Miasto Rzeszów
Wyróżnienia:
1 Miasto Zabrze
2 Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski
Gmina Miejsko-Wiejska
1 miejsce Urząd Miasta Trzebini
2 miejsce Gmina i Miasto Drzewica
3 miejsce Gmina Słubice
Wyróżnienia:
1 Gmina Pułtusk
2 Urząd Gminy Święta Katarzyna
3 Gmina Grodzisk Mazowiecki
Gmina Wiejska
1 miejsce Urząd Gminy Lesznowola
2 miejsce Gmina Kunice
3 miejsce Gmina Postomino
Wyróżnienia:
1 Gmina Ostróda
Organizatorami Konkursów jest Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, członek Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firma Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
Uwieńczeniem obu przedsięwzięć jest wydanie Księgi „Polskiego Budownictwa i Ofert Inwestycyjnych”, która przedstawia prezentację wszystkich nagrodzonych Samorządów - które zainteresowane są swoją promocją na terenie całej Unii Europejskiej; przedstawienie możliwości inwestycyjnych gmin, oraz ich ofert skierowanych do inwestorów; oraz firm budowlanych - które wyróżniają się jakością wykonywanej pracy oraz terminowością, dążą do poprawy jakości swoich usług tworzą nowoczesne i bezpieczne budownictwo. Rozpowszechniana będzie wśród:
- administracji rządowej i samorządowej
- europejskich przedsiębiorstw za pośrednictwem O.P.C.E.
- inwestorów zagranicznych
- wiodących firm polskich, ich kontrahentów i kooperatorów
- firm nominowanych oraz ich kluczowych klientów
- oraz na ważnych imprezach wystawienniczo-handlowych
Organizator dziękuję wszystkim Patronom Medialnym za udział i wkład w promocję przedsięwzięć i zaprasza do współpracy nad kolejnymi edycjami.
Wszelkich informacji udziela:
Biuro Konkursu Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
Ul. Popas 7, 02-196 Warszawa
tel. /022/ 609 18 10, fax. /022/ 609 18 20
www.orlybudownictwa.pl
www.samorzady.org.pl
www.europaconsulting.org.pl
Podobne artykuły
Komentarze