Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Jak jednogłośnie podkreślali wystawcy i goście – gazownictwo potrzebuje Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Spotkanie okazało się sukcesem na wielu płaszczyznach.
Ponad 140 wystawców z Polski, Estonii, Niemiec, Szwajcarii i Czech, największa w historii wydarzenia powierzchnia ekspozycji oraz najważniejsze dla branży tematy – tak w tym roku będą wyglądały XII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tradycją wydarzenia jest merytoryczne spotkanie organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, współorganizatora targów.
Choć od lat mówi się o potrzebie dekarbonizacji przemysłu, co słychać szczególnie w Unii Europejskiej, wydobycie i konsumpcja węgla kamiennego na świecie biją kolejne rekordy. Głównie za sprawą takich krajów jak Chiny, Indie czy Indonezja, które pod tym względem zdecydowanie wyprzedzają gospodarki europejskie oraz amerykańską.
W tym roku Polska Izba Przemysłu Targowego, jedyna ogólnopolska i najważniejsza organizacja przemysłu targowego w Polsce obchodzi Jubileusz 20-lecia samorządu przedsiębiorców działających w branży targowej.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. To wydarzenie współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa ma ugruntowaną pozycję na rynku i gromadzi kluczowych producentów, dostawców oraz ekspertów związanych z szeroko pojętym sektorem gazowniczym, ciepłowniczym i energetycznym.
Targi Kielce oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa po raz dwunasty zapraszają na Targi Techniki Gazowniczej od 19 do 20 kwietnia 2023 roku!
Badanie wpływu targów na rozwój gospodarki to temat raportu, który jest opracowywany przez Komitet Stowarzyszeń UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.
Wstępne wyniki rynku targowego przygotowane przez Polską Izbę Przemysłu Targowego pokazują, że polskim firmom targowym kryzys nie grozi.
W dniach 13–15 stycznia 2026 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się 5. edycja Solar Energy Expo, największych targów przemysłu odnawialnych źródeł energii w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży energetycznej, ponownie zgromadzi producentów, dystrybutorów, inwestorów i ekspertów związanych z rynkiem fotowoltaiki, magazynowania energii, pomp ciepła, elektromobilności oraz efektywności energetycznej.
Dokonując podsumowania danych statystycznych polskiego rynku targowego w oparciu o dane Polskiej Izby Przemysłu Targowego i audytora CENTREX można stwierdzić, że pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej, targi w Polsce pozostały dla przedsiębiorców skuteczną platformą marketingu i komunikacji biznesowej.
Dzięki badaniu przeprowadzonemu we wrześniu 2011 r. przez Polską Izbę Przemysłu Targowego wśród członków PIPT, którzy zarządzają obiektami targowo-konferencyjnymi w Polsce oraz wśród operatorów pozostałych obiektów tego typu w kraju, możliwe było umieszczenie statystyk opisujących powierzchnię wystawienniczą krytą brutto polskich obiektów w Raporcie UFI „Mapa Obiektów Targowych na Świecie 2011”.
Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.
Polska Izba Przemysłu Targowego jest pomysłodawcą ustanowienia Światowego Dnia Targów – jako dorocznego święta interesariuszy przemysłu targowego. PIPT proponuje, aby datą Światowego Dnia Targów był dzień 15 kwietnia.