Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
W dniu 5 grudnia 2007r. pierwsze centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjne w Bialymstoku (pierwsze centrum handlowe III generacji na Podlasiu) zostalo otwarte.
Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to ok. 800 MW a na rok 2020 - 1200 MW.
Czerwony punkt podzielony na dwie półkule – od teraz taki logotyp oznacza graficznie Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo- Wschodniej. Centrum wydarzeń, międzynarodowy charakter i punkt odniesienia dla innych – oto co symbolizuje.
Już lada moment, w dniach 10-11 września, Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży a Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej będzie idealnym dopełnieniem całości. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących.
Smog to zjawisko, które niczym śnieg o tej porze roku, regularnie pokrywa nie tylko polskie miasta, ale też wsie. Na pogarszającą się jakość powietrza wpływa wiele czynników, lecz jednym z głównych „winowajców” są budynki, których ogrzewanie pochłania znaczne ilości węgla i paliw stałych. Choć transformacja energetyki w kierunku ekologicznych i odnawialnych źródeł to ważny krok w kierunku rozwiązania problemu, eksperci branży budowlanej podkreślają: w pierwszej kolejności należy poprawić efektywność energetyczną obiektów.
W wiosenny weekend 08-09.04. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się III edycja Targów Budowlanych „DOM i OTOCZENIE”. Na ponad 100 stoiskach w hali i na terenie zewnętrznym ofertę zaprezentowały firmy z Katowic, Śląska, Małopolski a także różnych innych regionów oraz z zagranicy.
BUDVAR Centrum SA - jeden z liderów na rynku stolarki okiennej – już wkrótce zaskoczy nas nowym wizerunkiem. Firma przygotowała projekt zewnętrznej wizualizacji biur handlowych, który zostanie wdrożony w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Rozpoczyn
Delikatne tonacje oraz łagodnie zarysowane linie usłojenia to oryginalny wzór paneli podłogowych Dąb Palermo z kolekcji Life marki Classen. Ich subtelna i naturalna kolorystyka sprawia, że z powodzeniem wkomponują się w inspirowane śródziemnomorskim klima
Konferencja Naukowo-Techniczna XXXVII Dni Chłodnictwa miała miejsce w Poznaniu w dniach 23-24 listopada ub.r. Tegoroczna edycja tej Konferencji przebiegała pod hasłem Aktualne Tendencje w Rozwiązaniach Technicznych Urządzeń i Systemów Chłodniczych i Klima
Pierwsze w Bialymstoku centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Biala, ktorego planowane otwarcie nastapi w listopadzie br. bedzie wyjatkowym miejscem, nie tylko z powodu szerokiej oferty handlowej i rozrywkowej, ale rowniez z powodu atmosfery, jaka stworza ar
Wings Development uzyskało pozwolenie na budowę kompleksu luksusowych apartamentowców Angel Wings, który powstanie tuż nad brzegiem Oławy, w centrum Wrocławia.
Nowoczesne Centrum Kongresowe w Krakowie coraz bliżej realizacji. Dzisiaj, 12 listopada, po trwającym pół roku konkursie, powołane przez Prezydenta Krakowa jury wybrało koncepcję architektoniczną obiektu, który powstanie przy rondzie Grunwaldzkim.
Impreza ta odbyła się 2 czerwca w Centrum Promocji Kadr w Konstancinie Jeziornej. Tradycyjnie już, gośćmi spotkania byli przyjaciele Polskiej Korporacji...
Otwarcie pierwszego w Białymstoku centrum handlowo-rozrywkowego Galerii Białej, nastąpi 5 grudnia (środa). Już od wczesnych godzin porannych będzie można robić zakupy w tym wyjątkowym miejscu.