Targi Kielce oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa po raz dwunasty zapraszają na Targi Techniki Gazowniczej od 19 do 20 kwietnia 2023 roku!
Nowe strefy tematyczne, liczne nowości i premiery rynkowe, branżowe spotkania i współpraca z profesjonalistami z branży. Akcja Autokarowa dla instalatorów, merytoryczne konferencje oraz konkursy z nagrodami. Tak zapowiadają się Targi Instalacje 2024.
Rosnące regulacje antysmogowe i zakaz palenia węglem stawiają polskie firmy przed koniecznością gruntownej zmiany źródeł ciepła. Biomasa staje się dziś realną alternatywą – stabilną, ekonomiczną i zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dowiedz się, jak przygotować przedsiębiorstwo na nową erę energetyki opartej na odnawialnych źródłach.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tradycją wydarzenia jest merytoryczne spotkanie organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, współorganizatora targów.
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej, do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych i handlowych. Wartość branżowych spotkań znacznie wzrasta w czasie ważnych dla branży momentów. Targi EXPO-GAS odbędą się od 8 do 10 kwietnia 2025 roku.
Setki pokazów, tysiące fachowców, największe marki i… legenda polskiego sportu. Piąta edycja Dach Forum w Targach Kielce będzie prawdziwym świętem dla branży dachowej! Wyjątkowym nie tylko przez rekordową skalę, ale też niezapomniane spotkania, rywalizację i nowości technologiczne, które zmieniają oblicze rzemiosła.
Jeszcze do niedawna wsparcie finansowe przy zakupie pompy ciepła można było uzyskać tylko w przypadku modernizowanych budynków.
Targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH zgromadziły łącznie ponad 170 firm z 14 krajów.
W ramach izolacji termicznej rurociągów często bagatelizuje się niepozorne – zdawałoby się – elementy armatury. A
Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Wraz ze spadającą temperaturą wielu Polaków już rozpoczęło sezon grzewczy. Tym samym, przez najbliższe kilka miesięcy będziemy zmagać się ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza, powodowanym przez smog. Wielu z nas wciąż jednak nie wie, że jego najpoważniejszym źródłem są właśnie gospodarstwa domowe. Jak wynika z danych More in Common Polska, Polacy powstawanie smogu najczęściej wiążą z przemysłem i transportem, a dopiero w dalszej kolejności z domowym kotłami, mimo że to właśnie one odpowiadają za największą część emisji. To oznacza, że decyzja o tym, czym ogrzejemy dom, to już nie tylko kwestia komfortu termicznego czy wysokości rachunków. To wybór, który ma bezpośredni wpływ na zdrowie nasze oraz na przyszłe, ukryte koszty, które przyjdzie nam zapłacić w gabinetach lekarskich i szpitalach.
Jak jednogłośnie podkreślali wystawcy i goście – gazownictwo potrzebuje Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Spotkanie okazało się sukcesem na wielu płaszczyznach.
Decyzja o modernizacji systemu grzewczego to dopiero pierwszy krok w długiej drodze pełnej wyzwań. Koszty, regulacje prawne, dostępność paliwa, komfort obsługi, wpływ na zdrowie - wszystko to trzeba brać pod uwagę już na starcie inwestycji, by wybrać rozwiązanie, które przez kolejne 20-30 lat będzie ogrzewać nasz dom.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Rosnące ceny energii, presja regulacyjna i dążenie firm do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju sprawiają, że zarządzanie kosztami eksploatacyjnymi w nieruchomościach przemysłowo-logistycznych staje się kluczowym elementem strategii operacyjnej. Z najnowszej analizy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że zastosowanie odpowiednio dobranego systemu grzewczego może przynieść znaczące oszczędności: nawet o 50% niższe koszty eksploatacyjne i ponad 40% redukcję emisji CO₂ w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań gazowych.