Sezon grzewczy 2025/2026 przyniesie istotne zmiany dla gospodarstw domowych oraz zarządców budynków wielorodzinnych. Zakończenie rządowego mechanizmu dopłat do cen ciepła sprawi, że rachunki za ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową wzrosną nawet o 30 proc. i więcej. Nowe taryfy zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki, a także dane publikowane przez GUS, potwierdzają, że koszty energii cieplnej będą w najbliższych latach systematycznie rosnąć.
Ponad 4500 profesjonalistów i żywo zainteresowanych branżą zwiedzających, ponad 100 wystawców reprezentujących ważne segmenty branży energetycznej – tak przedstawia się miniona edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Nowa edycja przyniesie rozszerzenie formuły targów o kilka ciekawych punktów – zapowiadają organizatorzy.
Energetyka, elektrotechnika, OZE czy samochody elektryczne, to główne tematy, jakie zostaną poruszone w ramach targów ENEX 2017. W Targach Kielce zaprezentują się silne marki polskiego i europejskiego rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Wśród ciekawych punktów zbliżających się targów będzie prezentacja kotłów piątej generacji produkowanych przez firmę DEFRO.
Do grona partnerów targów ENEX 2017 dołączył dealer BMW ZK Motors. Specjalna strefa aut elektrycznych z prezentacją BMW i3 tylko w Targach Kielce od 1 do 2 marca.
Temat niskiej emisji nie znika z ekranów telewizorów ani komputerów, z powietrza niestety też nie. Targi ENEX 2017 stawiają na edukację w temacie rodzajów kotłów dostępnych na rynku. W Targach Kielce będzie można zasięgnąć wiedzy ekspertów zarówno w temacie niskiej emisji, jak i w doborze kotła do własnych potrzeb.
Ponad 5 tysięcy zwiedzających, blisko 100 firm z 4 krajów świata prezentujące najnowsze osiągnięcia techniki w zakresie energetyki i odnawialnych źródeł energii – warto odwiedzić targi ENEX/ENEX Nowa Energia. Targi Kielce zapisały się już w branży energetycznej, jako efektywne miejsce spotkań i merytorycznych rozmów.
Aż 68% polskich gospodarstw domowych obawia się rosnących kosztów energii, a zapewnienie komfortu termicznego staje się coraz większym wyzwaniem. Wydatek na ten cel w przypadku domu o powierzchni 150m2 wynosi rocznie niemal 9,5 tys. zł przy wykorzystaniu gazu i 13 tys. przy oleju opałowym! Dla wielu Polaków oznacza to wybór pomiędzy ciepłem a innymi potrzebami. Co więcej około 13–16% gospodarstw zmuszonych jest do skrajnych ograniczeń w konsumpcji energii – zjawisko to nazywane jest ukrytym ubóstwem energetycznym. Jakie kroki można podjąć, aby zmniejszyć te koszty i zadbać o bardziej przystępne rozwiązania?
Przy realizacji inwestycji deweloperskich ważnym czynnikiem będzie pozyskanie energii dla osiedla z odnawialnych źródeł energii. To na deweloperze będzie spoczywało zapewnienie indywidualnego źródła ciepła pochodzącego z odnawialnych źródeł energii (OZE) lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej korzystającej z ciepła użytkowego w kogeneracji lub ciepła odpadowego z instalacji przemysłowych.
Od 26 do 28 lutego 2016 roku, tradycyjnie na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach już po raz siedemnasty odbędą się targi budownictwa.
W dniach 26-28 lutego na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, już po raz XVII odbyły się targi Budownictwa, Instalacji i Wnętrz.
Wdrażanie wytycznych koncepcji rozwoju zrównoważonego zdefiniowanych w „Deklaracji z Rio” oraz „Agendzie 21” w 1992r. zaowocowało ustanowieniem europejskich i krajowych celów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla, które realizowane są i będą na przestrzeni nadchodzących kilku dekad. Unia Europejska (UE) postawiła za cel zredukowanie do roku 2020 emisji CO2 o 20% poniżej poziomu z roku 1990.
XVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz odbywające się równocześnie Ekotech i Pneumaticon, które zakończyły się z ostatnim dniem lutego to nie tylko 200 wystawców prezentujących najnowocześniejszy sprzęt z zakresu m.in. odnawialnych źródeł energii, ekologii i pneumatyki i ponad 6.500 zwiedzających.
Ekogroszek coraz częściej zyskuje na popularności jako świetna alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii, czyli węgla, drewna czy oleju opałowego. W porównaniu do węgla czy drewna charakteryzuje się wyższą efektywnością energetyczną i niższą emisją szkodliwych substancji. Dzięki swoim właściwościom jest to ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzewanie domu czy mieszkania.
Poprzednie edycje targów potwierdziły, że zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii nie brakuje.
Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.