Tej zimy media alarmują o wielokrotnie przekroczonych normach smogowych w kraju. Nadal wielu z nas zdaje się nie pamiętać o tym, że to, czym palimy w naszych piecach, ma ogromne znacznie nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia i życia. Jesteśmy też ciągle nieświadomi innego poważnego problemu.
Seminarium "Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania" wchodzi w skład cyklu projektów dotyczących rozliczania, bilansowania oraz monitorowania jakości paliw stałych (węgla, wyrobów węglowych, biomasy, RDF-u i SRF-u) oraz ubocznych produktów ich spalania. We wspomnianych wydarzeniach łącznie brało udział ponad 1200 uczestników reprezentujących w głównej mierze branże paliw i wytwarzania, a także podmiotów z nimi współpracujących. Przed nami już szósta edycja, która odbędzie się 27 maja 2020 roku w Warszawie.
Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
Ze względu na specyfikę pracy zakładów produkcyjnych i przetwórczych czy elektrociepłowni, wiele procesów przemysłowych wymaga transportu różnych mediów poza obręb budynków. Takie warunki niosą konieczność zastosowania izolacji, które nie tylko spełnią zakładane parametry termiczne, ale ochronią też elementy instalacji przed działaniem czynników zewnętrznych. W te potrzeby doskonale wpisuje się system izolacji przemysłowych PAROC Clad.
24-godzinny program opieki technicznej firmy Viessmann został nagrodzony statuetką i tytułem Teraz Polska w kategorii usługi.
TÜV Rheinland Polska, lider usług certyfikacyjnych i badawczych zaprasza do udziału w konferencji „Bezpieczna praca na wysokości”. Odbędzie się ona w ramach XV Targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarniczej organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. Konferencja transmitowana będzie on-line, co pozwoli wszystkim zainteresowanym na wygodne śledzenie jej przebiegu.
Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce – została Laureatem tegorocznej edycji Konkursu Teraz Polska. W tym roku, po raz pierwszy w historii godła Teraz Polska przyznano nagrodę w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Wyróżnienie to – jako jedyna firma w tej edycji – otrzymała Selena za zakład pian poliuretanowych w chińskim Nantongu.
Firma Saint Gobain Isover Polska, producent izolacji budowlanych i technicznych z wełny mineralnej szklanej i skalnej, otrzymała Godło Promocyjne.
RE-Energy EXPO 2019 - zbliża się kolejna edycja największych w Polsce targów poświęconych tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych.
HOCHTIEF Polska Oddział Kpis-Cracovia podpisał z Krakowską Szkołą Wyższą kontrakt na budowę trzeciego etapu Kampusu Krakowskiej Szkoły Wyższej i Międzynarodowego Centrum Młodzieży w Krakowie.
Mimo iż Polska jest w czołówce producentów certyfikowanego pelletu drzewnego i pellet drzewny stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie nie tylko dla środowiska, ale i naszego portfela, to jednak cały czas brakuje świadomości i wiedzy nt. tego ekologicznego biopaliwa. Dlaczego tak się dzieje?
Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce oraz Kancelaria Prawnicza Maciej Panfil i Partnerzy Sp. K. zapraszają dnia 25 października 2007 roku na konferencję „Skuteczne i sprawne dochodzenie należności na drodze prawnej”.
Targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH zgromadziły łącznie ponad 170 firm z 14 krajów.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.