W Targach Kielce zakończyła się kolejna edycja targów ENEX/ ENEX Nowa Energia skupiających wokół siebie branżę energetyczną. W wydarzeniu wzięły udział ponad 200 firm z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Belgii, Szwajcarii, Czech i Chin.
Sukcesem zakończyły się największe targi odnawialnych źródeł energii. Na tegorocznej edycji ENEX/ENEX Nowa Energia pojawili się wystawcy ze 176 firm z 14 krajów oraz 8 tysięcy zwiedzających.
Sezon grzewczy 2025/2026 przyniesie istotne zmiany dla gospodarstw domowych oraz zarządców budynków wielorodzinnych. Zakończenie rządowego mechanizmu dopłat do cen ciepła sprawi, że rachunki za ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową wzrosną nawet o 30 proc. i więcej. Nowe taryfy zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki, a także dane publikowane przez GUS, potwierdzają, że koszty energii cieplnej będą w najbliższych latach systematycznie rosnąć.
Targi Instalacje obfitują w merytoryczne wydarzenia dla profesjonalistów. Co czeka odwiedzających w dniach 25-27 kwietnia? Organizatorzy przedstawiają program wydarzeń Targów Instalacje.
Targi Dom i Ogród wróciły w letniej edycji. Profesjonaliści z branży budowlanej spotkali się z właścicielami mieszkań i domów, proponując im nowoczesne rozwiązania, trendy w architekturze i budownictwie. Można było również skorzystać z darmowych porad ekspertów.
Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń.
Długo wyczekiwane Targi Dom i Ogród wracają w letniej edycji. Profesjonaliści z branży budowlanej spotkają się z właścicielami mieszkań i domów, aby zaproponować im nowoczesne rozwiązania. To także doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w architekturze i budownictwie, a także skorzystania z darmowych porad ekspertów.
Premiery targowe, nowości produktowe, strefy tematyczne, konferencje branżowe, strefa gastronomiczna i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka od dziś na odwiedzających Targi INSTALACJE w Poznaniu. Święto branży potrwa od 25 do 27 kwietnia!
Targi Techniki Gazowniczej odbędą się w kieleckim ośrodku targowym już po raz jedenasty. W wydarzeniu udział weźmie 60 firm z 5 krajów (Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Włoch). Merytorycznym uzupełnieniem wystawy będą konferencje i warsztaty.
Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji od 19 do 20 kwietnia weźmie udział w XII Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a Zwiedzający wciąż mogą odebrać na stronie https://www.targikielce.pl/expo-gas bezpłatny bilet na wydarzenie.
Trwają wystawy ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH. Wystąpienie Ministra Klimatu dr Michała Kurtyki, Forum elektromobilności, tor testowy dla samochodów elektrycznych, to tylko nieliczne pozycje z bogatego programu wydarzeń towarzyszących targom.
XXVII Ogólnopolskie Targi Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz miały odbyć się w kwietniu. Jednak z uwagi na aktualną sytuację związaną z koronawirusem, zostały zaplanowane na 26-28 czerwca 2020.
Hale Targów Kielce, od 19 do 20 kwietnia 2023 roku, już po raz dwunasty wypełnią się: sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabraknie aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach będzie można spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu i nie tylko.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie oraz po rozmowach z Partnerami biznesowymi, mamy uzasadnione obawy, że organizacja zaplanowanych na kwiecień 2021 roku Międzynarodowych Targów Instalacji INSTALACJE będzie niemożliwa na poziomie, do jakiego branża jest od wielu lat przyzwyczajona. Dlatego też Zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów INSTALACJE na 14-16 września 2021.
W Kielcach odbyły się (15-16 września br.) XI Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa i Targi Kielce.