Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych i c.w.u, która pozwala zredukować straty energetyczne na przesyle aż do 90%. Odznacza się też niskim poziomem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne co zostało potwierdzone niezależnymi ekspertyzami i wykazane w kartach zgodności z certyfikatami BREEAM i LEED.
Postępująca urbanizacja i „rozlewanie się miast” zdecydowanie przyczyniają się do zatruwania powietrza, którym oddychamy. Jak wynika z danych Europejskiej Agencji Środowiska, każdego roku w Polsce przedwcześnie z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera ponad 45 tys. osób, a niektóre źródła podają, że faktyczna liczba jest dwukrotnie wyższa.
Ostatnie dni pomimo słonecznej pogody nie sprzyjały spacerom. Mieszkańcy wielu regionów mogli tylko pomarzyć o świeżym powietrzu. Smog skutecznie zniechęca do przebywania na zewnątrz. Mniejsza atrakcyjność spacerów to jednak najmniejszy problem.
Ostatnie tygodnie lata są dobrym momentem, by przygotować się do kolejnego sezonu grzewczego.
Trwają wystawy ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH. Wystąpienie Ministra Klimatu dr Michała Kurtyki, Forum elektromobilności, tor testowy dla samochodów elektrycznych, to tylko nieliczne pozycje z bogatego programu wydarzeń towarzyszących targom.
Sezon grzewczy w pełni, a jakość powietrza w Polsce ponownie się pogarsza. Jak alarmuje Polski Alarm Smogowy, największe problemy tradycyjnie występują w miastach południowej Polski – m.in. w Nowej Rudzie, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej, Myszkowie czy Rabce-Zdroju. Dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzają, że po kilku latach poprawy średnioroczne stężenie pyłu PM10 w 2024 roku wzrosło o 7 proc. względem roku poprzedniego. To wyraźny sygnał, że walka z tzw. niską emisją wciąż pozostaje jednym z najważniejszych wyzwań środowiskowych w Polsce. Tym bardziej, że według danych KOBiZE aż 85 proc. pyłów zawieszonych w polskim powietrzu pochodzi z gospodarstw domowych ogrzewanych paliwami stałymi niskiej jakości.
Smog, nie bez powodu nazywany „skrytym zabójcą”, wedle dość ostrożnych szacunków Europejskiej Agencji Środowiska i Światowej Organizacji Zdrowia przyczynia się w Polsce do śmierci 45 tysięcy osób rocznie.
Temat ogrzewania domów i wybór odpowiedniego paliwa nieustannie powraca w kontekście ochrony środowiska, kolejnych podwyżek energii elektrycznej i węgla. Jaki sposób ogrzewania domu jest najbardziej opłacalny, a jaki ma najmniejszy, negatywny wpływ na środowisko naturalne? Dziś znajdziesz porównanie dwóch najpopularniejszych paliw stosowanych do ogrzewania domów jednorodzinnych. Przekonaj się, czym lepiej ogrzewać dom ekogroszkiem czy peletem.
Zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Środowiska co 17 minut będzie mógł zgodnie z prawem w porze dnia przelatywać nad domem, szkołą, czy przedszkolem samolot hałasujący jak syrena karetki pogotowia.
Odśrodkowy agregat chłodniczy Trane CenTraVac™ został wyróżniony prestiżową nagrodą Best of the Best Stratospheric Ozone Award, przyznawaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (U.S.EPA) za rok 2007.
Proekologiczne działania samorządu Krakowa oraz inwestycje komunalne w tej dziedzinie to główne tematy wizyty, jaką złożył w Krakowie w piątek, 11 kwietnia, minister Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
Pod względem jakości środowiska Polska zajmuje 31 z 34 miejsc w zestawieniu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ciągle odnotowujemy coraz bardziej niepokojące wzrosty stężenia szkodliwych substancji.
Mimo iż Polska jest w czołówce producentów certyfikowanego pelletu drzewnego i pellet drzewny stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie nie tylko dla środowiska, ale i naszego portfela, to jednak cały czas brakuje świadomości i wiedzy nt. tego ekologicznego biopaliwa. Dlaczego tak się dzieje?
W październiku odbyła się konferencja techniczna na temat eksploatacji urządzeń grzewczo-wentylacyjnych w aspekcie ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej budynków.