Konferencja „Zielone Gazownictwo – wyzwania systemowe i technologiczne oraz Warsztaty Techniczne w zakresie standaryzacji
Gaz płynny LPG to paliwo o szerokiej gamie zastosowań. Jego zaletą jest to, że można je dostarczyć do dowolnych miejsc.
Mimo wprowadzania zakazów palenia węglem Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie.
Targi Kielce oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa po raz dwunasty zapraszają na Targi Techniki Gazowniczej od 19 do 20 kwietnia 2023 roku!
Piecyk gazowy na butlę to z pewnością bardzo przydatne rozwiązanie w dogrzewaniu pomieszczeń.
Choć często za smog obwiniamy przemysł i transport, dane pokazują coś innego – największym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Polsce są gospodarstwa domowe. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE), aż 85 proc. emisji pyłów PM2.5 pochodzi z domowych pieców na paliwa stałe, tzw. kopciuchów. Dla porównania, transport odpowiada jedynie za 4 proc. emisji, a przemysł za 3 proc. Ostatnie dane Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) mówią o tym, że liczba przestarzałych pieców w domach spada, ale „kopciuchów” nadal jest ponad 1,3 mln. Taki rodzaj ogrzewania wciąż bardzo mocno przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza i negatywnie wpływa na zdrowie milionów mieszkańców.
Hale Targów Kielce, od 24 do 25 kwietnia 2019 roku, już po raz dziesiąty wypełnią się sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabraknie aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach będzie można spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu i nie tylko.
Targi Techniki Gazowniczej odbędą się w kieleckim ośrodku targowym już po raz jedenasty. W wydarzeniu udział weźmie 60 firm z 5 krajów (Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Włoch). Merytorycznym uzupełnieniem wystawy będą konferencje i warsztaty.
Targi Techniki Gazowniczej odbędą się w kieleckim ośrodku już za miesiąc. Obecnie udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 50 firm. Merytorycznym uzupełnieniem wystawy będą konferencje i warsztaty.
Nie od 22 do 23 a od 15 do 16 września odbędą się w kieleckim ośrodku Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.
Targi Techniki Gazowniczej zaplanowane na kwiecień 2021 po analizie sytuacji decyzją Targów Kielce oraz Izby Gospodarczej Gazownictwa odbędą się we wrześniu.
Strażackie statystyki w tym zakresie biją na alarm, ponieważ liczba osób poszkodowanych jest bliska liczbie zdarzeń. Wielokrotnie osoby te giną w chwili wypadku jeszcze przed przybyciem ratowników. Co roku w każdym województwie dochodzi do kilkudziesięciu zdarzeń spowodowanych wybuchem gazu
W dniu 30 sierpnia br. w siedzibie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone urządzeniom klimatyzacyjnym zasilanych gazem.
Decyzja o modernizacji systemu grzewczego to dopiero pierwszy krok w długiej drodze pełnej wyzwań. Koszty, regulacje prawne, dostępność paliwa, komfort obsługi, wpływ na zdrowie - wszystko to trzeba brać pod uwagę już na starcie inwestycji, by wybrać rozwiązanie, które przez kolejne 20-30 lat będzie ogrzewać nasz dom.
Podczas zakupu nowego urządzenia grzewczego - kotła gazowego, pompy ciepła lub systemu solarnego zawsze można liczyć na gwarancję udzielaną przez producenta, która zazwyczaj obejmuje kilka lat.