W dyskusji o kosztach ogrzewania nie ma prostej odpowiedzi. Rachunki za ogrzewanie zależą od bardzo wielu czynników, m.in. typu i stopnia izolacji budynku, liczby domowników oraz sposobu korzystania z ciepłej wody. Decyzji nie ułatwiają też doniesienia o rosnących cenach surowców, kolejne przepisy ograniczające stosowanie niektórych rozwiązań czy brak dofinansowań do wymiany źródła ciepła. Dlatego zamiast prostych haseł „najtańszy pellet” czy „najlepsza pompa”, warto spojrzeć szerzej: na scenariusze zużycia, komfort obsługi i wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.
Jak jednogłośnie podkreślali wystawcy i goście – gazownictwo potrzebuje Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Spotkanie okazało się sukcesem na wielu płaszczyznach.
Rosnące ceny energii, presja regulacyjna i dążenie firm do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju sprawiają, że zarządzanie kosztami eksploatacyjnymi w nieruchomościach przemysłowo-logistycznych staje się kluczowym elementem strategii operacyjnej. Z najnowszej analizy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield wynika, że zastosowanie odpowiednio dobranego systemu grzewczego może przynieść znaczące oszczędności: nawet o 50% niższe koszty eksploatacyjne i ponad 40% redukcję emisji CO₂ w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań gazowych.
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. To wydarzenie współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa ma ugruntowaną pozycję na rynku i gromadzi kluczowych producentów, dostawców oraz ekspertów związanych z szeroko pojętym sektorem gazowniczym, ciepłowniczym i energetycznym.
Na jakie innowacyjne funkcje i parametry kotłów gazowych dostępnych w 2025 roku zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie ekonomiczne, wydajne i przyszłościowe źródło ciepła?
Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tradycją wydarzenia jest merytoryczne spotkanie organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, współorganizatora targów.
Wybór odpowiedniego kotła gazowego to ważny krok w zapewnieniu komfortu cieplnego i oszczędności w domu. W 2025 roku, mimo zmian regulacyjnych i ekologicznych wyzwań, kotły gazowe pozostają popularnym i opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie w modernizowanych budynkach. W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące kotłów gazowych, omówimy ich zalety i podpowiemy, które modele najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.
Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej, do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych i handlowych. Wartość branżowych spotkań znacznie wzrasta w czasie ważnych dla branży momentów. Targi EXPO-GAS odbędą się od 8 do 10 kwietnia 2025 roku.
Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji od 19 do 20 kwietnia weźmie udział w XII Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a Zwiedzający wciąż mogą odebrać na stronie https://www.targikielce.pl/expo-gas bezpłatny bilet na wydarzenie.
Hale Targów Kielce, od 19 do 20 kwietnia 2023 roku, już po raz dwunasty wypełnią się: sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabraknie aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach będzie można spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu i nie tylko.
Ponad 140 wystawców z Polski, Estonii, Niemiec, Szwajcarii i Czech, największa w historii wydarzenia powierzchnia ekspozycji oraz najważniejsze dla branży tematy – tak w tym roku będą wyglądały XII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Wydarzenie od pierwszej edycji współorganizowane jest przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa.
Wraz ze spadającą temperaturą wielu Polaków już rozpoczęło sezon grzewczy. Tym samym, przez najbliższe kilka miesięcy będziemy zmagać się ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza, powodowanym przez smog. Wielu z nas wciąż jednak nie wie, że jego najpoważniejszym źródłem są właśnie gospodarstwa domowe. Jak wynika z danych More in Common Polska, Polacy powstawanie smogu najczęściej wiążą z przemysłem i transportem, a dopiero w dalszej kolejności z domowym kotłami, mimo że to właśnie one odpowiadają za największą część emisji. To oznacza, że decyzja o tym, czym ogrzejemy dom, to już nie tylko kwestia komfortu termicznego czy wysokości rachunków. To wybór, który ma bezpośredni wpływ na zdrowie nasze oraz na przyszłe, ukryte koszty, które przyjdzie nam zapłacić w gabinetach lekarskich i szpitalach.
W Kielcach odbyły się (15-16 września br.) XI Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa i Targi Kielce.
W dniach 13–15 stycznia 2026 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się 5. edycja Solar Energy Expo, największych targów przemysłu odnawialnych źródeł energii w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży energetycznej, ponownie zgromadzi producentów, dystrybutorów, inwestorów i ekspertów związanych z rynkiem fotowoltaiki, magazynowania energii, pomp ciepła, elektromobilności oraz efektywności energetycznej.
Niemal 3 000 branżowych zwiedzających odwiedziło 11. Targi Techniki Gazowniczej. Liczba konkretnych rozmów biznesowych, bardzo ciekawa ekspozycja oraz wysoki poziom merytorycznych spotkań sprawiły, że było to prawdziwe święto gazownictwa.