Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Czystego Powietrza – to okazja do zastanowienia się, w jaki sposób możemy zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy. Nie jest tajemnicą, że walka ze smogiem to poważny problem nie tylko w Polsce. Mamy jednak ogromny wpływ na zredukowanie emisji zanieczyszczeń. Jak to zrobić? Sezon grzewczy w pełni.
Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy mogą nasilać się problemy związane z układem oddechowym.
Dziś obchodzimy Dzień Czystego Powietrza – to doskonała okazja, aby pomyśleć o jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy. Jego stan, zwłaszcza teraz – w sezonie grzewczym – pozostawia bowiem wiele do życzenia. Co pomoże nam zostawić smog za oknem?
Sezon grzewczy w pełni. A wraz z nim do atmosfery trafia ogromna ilość pyłów zawieszonych. Stan powietrza jest zły. Problem z jego jakością jest często jeszcze bardziej dotkliwy w pomieszczeniach, zwłaszcza gdy niespełniająca swej funkcji wentylacja grawitacyjna sprawia, że w naszych domach i szkołach, przede wszystkim tych wybudowanych kilkadziesiąt lat temu, jest duszno. Co więcej, stopień zanieczyszczenia powietrza nierzadko jest tam tak samo wysoki jak na zewnątrz.
Przyszedł grudzień, a wraz z nim oficjalnie rozpoczął się sezon zimowy. Pogoda za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu w domu, w którym dobre samopoczucie zapewni nam komfortowa temperatura. Jeżeli oprócz tradycyjnych grzejników korzystamy ze źródeł ciepła w postaci pieców lub kominków, to nie zapominajmy o ich prawidłowej konserwacji.
Podczas sezonu jesienno-zimowego dużo słyszymy o smogu i złym stanie polskiego powietrza. Wokół smogu narosło wiele mitów i nieprawdziwych przekazów. Warto przyjrzeć się bliżej tym przekonaniom i sprawdzić, które z nich są prawdziwe. Skąd bierze się smog, jaki ma wpływ na nasz organizm i jak można się go pozbyć?
Wraz z początkiem sezonu grzewczego niczym bumerang powraca do nas także sezon na smog. To nie przypadek, że najbardziej dokucza nam właśnie jesienią i zimą. Skąd się bierze, dlaczego w Polsce jest go za dużo, czemu nie można go bagatelizować i jak my sami możemy go redukować? Warto wiedzieć, ponieważ odpowiedzi na te pytania mają wpływ na zdrowie każdego z nas.
Temat niskiej emisji nie znika z ekranów telewizorów ani komputerów, z powietrza niestety też nie. Targi ENEX 2017 stawiają na edukację w temacie rodzajów kotłów dostępnych na rynku. W Targach Kielce będzie można zasięgnąć wiedzy ekspertów zarówno w temacie niskiej emisji, jak i w doborze kotła do własnych potrzeb.
Kolejny sezon grzewczy rozpoczął się na dobre i poza upragnionym ciepłem niesie ze sobą niewidzialne dla oka niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla.
Setki pokazów, tysiące fachowców, największe marki i… legenda polskiego sportu. Piąta edycja Dach Forum w Targach Kielce będzie prawdziwym świętem dla branży dachowej! Wyjątkowym nie tylko przez rekordową skalę, ale też niezapomniane spotkania, rywalizację i nowości technologiczne, które zmieniają oblicze rzemiosła.
Od kilku dni jednym z najważniejszych tematów informacyjnych jest unoszący się nad polskimi miastami smog. Wg niektórych źródeł, normy zanieczyszczeń w wielu miejscach w kraju zostały przekroczone nawet o 3 tys. procent!
Bardzo alarmujące są doniesienia dotyczące intensywności smogu nad Polską. To, co do tej pory kojarzyło się głównie z azjatyckimi metropoliami, zbiera swoje żniwo już także nad dużymi miastami naszego kraju.
Chociaż do zimy pozostało jeszcze trochę czasu, problem smogu powraca do polskich miast. To dopiero początek sezonu grzewczego w domach jednorodzinnych, a wskaźniki dotyczące zanieczyszczenia powietrza już biją na alarm.
Nadejście sezonu grzewczego w Polsce to nieuchronna zapowiedź alarmów smogowych. Ze szkodliwymi pyłami możemy jednak skutecznie rozprawić się w domu. Pomogą nam w tym zarówno oczyszczacze powietrza, jak i wentylacja z odzyskiem ciepła wyposażona w odpowiednie filtry.
W naszych warunkach, gdzie sezon grzewczy trwa długo a paliwo jest drogie, dobór odpowiedniego kotła CO nie jest łatwy. Poza wysoką sprawnością, niezwykle ważny jest rodzaj spalanego paliwa. Stosunkowo tanim źródłem energii jest węgiel lub drewno, zwłaszcza gdy mamy dostęp do odpadów np. z przecinki drzew.