Nie od 22 do 23 a od 15 do 16 września odbędą się w kieleckim ośrodku Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.
Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE odbędą się w Poznaniu od 25 do 27 kwietnia 2022 roku. Edycja zaplanowana na wrzesień tego roku została odwołana.
Mając na uwadze najwyższą jakość biznesową wydarzenia, a także wsłuchując się w głosy wystawców, stowarzyszeń oraz pozostałych partnerów, Grupa MTP podjęła decyzję o przełożeniu terminu Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE na 26-28 kwietnia 2021 r.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie oraz po rozmowach z Partnerami biznesowymi, mamy uzasadnione obawy, że organizacja zaplanowanych na kwiecień 2021 roku Międzynarodowych Targów Instalacji INSTALACJE będzie niemożliwa na poziomie, do jakiego branża jest od wielu lat przyzwyczajona. Dlatego też Zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów INSTALACJE na 14-16 września 2021.
W związku zaistniała sytuacją epidemiologiczną w kraju przesunęliśmy termin 13 edycji Targów SIBEX – NOWOCZESNY DOM I OGRÓD oraz Targów Grzewczych i Instalacyjnych EKO-INSTALexpo, które miały się odbyć w dniach 13-15 marca 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
XXVII Ogólnopolskie Targi Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz miały odbyć się w kwietniu. Jednak z uwagi na aktualną sytuację związaną z koronawirusem, zostały zaplanowane na 26-28 czerwca 2020.
Czujniki dymu oraz tlenku węgla przestają być dodatkiem, a stają się elementem obowiązkowego wyposażenia mieszkania. Od końca 2024 roku nowe budynki muszą być w nie wyposażone, a od 2030 roku ten sam wymóg obejmie wszystkie lokale mieszkalne w Polsce. To zmiana, która w praktyce dotyczy milionów właścicieli domów i mieszkań. Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej tylko w 2024 roku w budynkach mieszkalnych odnotowano blisko 30 tysięcy pożarów, a strażacy ponad 4 tysiące razy interweniowali w związku z emisją tlenku węgla. Nowe regulacje mają wprowadzić w polskich domach stały, powszechny standard wczesnego ostrzegania.
Samodzielny remont mieszkania może przeprowadzić każdy, jednak zmiana koloru ścian nie sprowadza się do wyboru farby i nałożenia jej wałkiem.
Firmy energetyczne, a dokładniej pracownicy działów marketingu, mają przed sobą niełatwe zadanie wypromowania swojego przedsiębiorstwa w innych niż dotychczasowe warunkach funkcjonowania.
Polskie firmy budowlane i branż pokrewnych realizują szereg usług poza granicami kraju – od budowy mieszkań, dróg i obiektów hydrotechnicznych, przez montaż magazynów, fabryk i linii produkcyjnych, renowację zabytków i usługi instalacyjne aż po budowę statków i elektrowni atomowych. Już niedługo. Zmiany w unijnej dyrektywie o delegowaniu pracowników sprawią, że ich usługi staną się za granicą niekonkurencyjne.
Choć często za smog obwiniamy przemysł i transport, dane pokazują coś innego – największym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Polsce są gospodarstwa domowe. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE), aż 85 proc. emisji pyłów PM2.5 pochodzi z domowych pieców na paliwa stałe, tzw. kopciuchów. Dla porównania, transport odpowiada jedynie za 4 proc. emisji, a przemysł za 3 proc. Ostatnie dane Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) mówią o tym, że liczba przestarzałych pieców w domach spada, ale „kopciuchów” nadal jest ponad 1,3 mln. Taki rodzaj ogrzewania wciąż bardzo mocno przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza i negatywnie wpływa na zdrowie milionów mieszkańców.
Nasze domy będą cieplejsze – tak w skrócie można określić zmiany w prawie budowlanym, jakie wejdą w życie już 1 stycznia 2017 roku. Co dokładnie zmieni się w zapisach, według jakich wytycznych będzie należało przeprowadzać budowę lub renowację domu? I czy już teraz warto dostosować się do nowych przepisów? Odpowiedź na to i inne pytania, znajdziesz w naszym poradniku.
Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.
Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami i dlatego nadeszła pora, aby pomyśleć o zmianie opon w swym samochodzie. Dla wielu właścicieli samochodów, zakup nowego kompletu ogumienia wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Kusić mogą dużo niższymi cenami opony bieżnikowane. Powstaje zatem pytanie – czy opłaca się takie ogumienie kupować i czy jest bezpieczne?
Aktualnie wszystkie urządzenia grzewcze w Europie są odpowiedzialne za emisję 25 proc. CO2. Na tym samym poziomie utrzymuje się ona w transporcie drogowym i przemyśle.